S potěšením oznamujeme nejnovější aktualizaci firmwaru hodinek PowerWatch 2. Celkové menu bylo reorganizováno a přidali jsme další funkce pro úsporu energie, nová písma a ikony, automatickou synchronizaci času a novou mini aplikaci GPS lokace!

 

· Firmware: V2.6.5r0

· Aplikace pro iOS: V.1.4.5

· Aplikace pro Android: V1.5.2

 

CO JE NOVÉHO

Byly přidány následující nové funkce:

 

Reorganizované menu

Systém nabídek byl přepracován, proto aby se snížil počet stisknutí tlačítek potřebných pro navigaci na běžně přístupné obrazovky. Dříve bylo v nabídce Nastavení umístěno velké množství obrazovek. Ty byly nyní rozděleny do 3 samostatných nabídek: Systém, Informace a Nastavení.

 

Automatický mód ,,nerušení"

Výchozí nastavení pro DND, tedy nerušení je „Auto“ když jste v tomto režimu, upozornění jsou zapnuty, pokud však systém rozpozná, že zrovna spíte, všechny upozornění automaticky vypne . Pokud je nastaveno na „Vypnuto“, hodinky vždy uživatele informují.Pokud je nastaveno na „Zapnuto“, hodinky uživatele nikdy neinformují.

 

Varování o odpojení

Výchozí nastavení pro upozornění při odpojení Bluetooth je „Vypnuto“ a lze je přepínat pomocí „Vibrace“, „Zvuk“ nebo „Zvuk + vibrace“ stisknutím SELECT. Pokud je tato funkce povolena, hodinky uživatele upozorní vyskakovacím oknem, kdykoli dojde ke ztrátě spojení Bluetooth s telefonem.

 

Rychlost aktualizace GPS

Výchozí nastavení pro aktualizaci GPS je „Auto“ a lze je přepínat během 1, 2, 5 nebo 10 sekund stisknutím tlačítka SELECT. Vynucení aktualizace GPS na delší časový úsek může ušetřit energii během outdoorových aktivit na úkor méně přesného určování polohy.

 

Automatický jas podsvícení

Hodinky nyní pomocí měření úrovně okolního světla určují, jak jasně mají nastaveno podsvícení. To šetří energii při sledování hodinek za jasného denního světla, když není podsvícení potřeba. Zabraňuje také oslnění uživatele při aktivaci ve velmi tmavých prostředích.

 

Síla signálu GPS

Indikátor síly signálu GPS byl přidán na obrazovku „Hledání GPS…“ a na obrazovku Aktivita. Rozsahy síly signálu mezi 0 až 4 bary (GV-u4jvUI9hRGednSGzdT8wA9iRLXegRiBNjTG86cSHM5r1KViiwV3ZYH1TlEyw9RcTrkjvovZIWEqk5Kplc_XMj5O66St63JrVO2TbL4B1Ptagu7vyICbmy5_1p3EdoqMnkeHY,Q8Uwpa_lGL_ruWdOQpbrWdeeiYxg2ZGK0xEque1W9c0kxFAiNC8F5artG_iCrn9i2q_e-umSRPcn7lC7bUA9lXYDAP5VFcgGZE_8mcZG8WtcEaSmy98AvGav5A2ftruDs4JyUuQ,V_vRnAK7Aijc5g_0GRhTvh2jCy9AfvrgeE0sBKLFhvlGbOwcgEuwLCJ9BKgURnN_9KxexVIiNY5WjEINU_ZM8tIyfWJB-Jlz7IqxI70RlQCX8cNe5pWYbBB261zmKKO5wEIIPUM,d0b_86mF6HJIheRO-wxNh6-QjYOZqUI4wAYsI8hE0ylImKCUbRKBgNQ7l2qb2Yg5iK2VHrOZd_zOwbuhCeI8VcE72XQ9bDio0ThGYqT-uo0jbO0URuRDfKYAYC8TbjhbazcWOJA,InIZJLHJc8CSONhPvefXDer22ODqSjjNe91pzNDNX54qgKXd4uqxBTeVY0Oo4jGkTSycW5Dpz-CIGD-7e_qrPFGvG7kuWMEbBgr5FQr2UF4DDgD0jt9aBWjWNCta_ZJIVw3QEEk) a ukazuje relativní sílu signálu GPS. Zámek lze obvykle získat do 10 sekund, když jsou rozsvíceny 3 až 4 bary.

 

GPS aplikace Mini-app

Poslední známé umístění se zobrazuje v aplikacích Watch> GPS Location ve stupních zeměpisné šířky a délky. Chcete-li provést měření polohy, DRŽ tlačítko SELECT a indikátor síly signálu GPS nahradí data o poloze. Po získání nového místa se zobrazí nová zeměpisná šířka a délka. Stisknutím ZPĚT zrušíte měření a vrátíte se na předchozí obrazovku.

 

Automatická synchronizace času

Hodinky nyní podporují automatickou synchronizaci času s telefonem přes Bluetooth. Tím se automaticky aktualizuje časové pásmo a kompenzace letního času, kdykoli se změní v telefonu. U některých verzí pro systémy iOS a Android může být nutné, aby někteří uživatelé odpárovali zařízení, odstranili zařízení v nastavení Bluetooth v telefonu, a poté znovu spustili párování Bluetooth v aplikaci, než bude opět fungovat.

Vylepšený systém aktualizace písem

Přidána možnost dodat příslušný soubor aktualizace písma na základě odpovídající verze firmwaru. Aktualizace písem bude doručena pouze v případě, že firmware nainstalovaný na hodinkách je alespoň minimální verzí vyžadovanou pro tuto aktualizaci.

 

Nové ikony pro obrazovku času

Na obrazovce Čas se nyní zobrazí:

 • Ikona režimu sledování faajcWjMLdE3TuRa9ukbP7lPb43jRL-yfbmy0No6AUyPDlY3Z5pgWVKOdayJ2Vd9Op78Mqz8BnVvsSHNVlAnL5zNkZmFc4x361e7rl7nqTdJN7DRQlRkevS0dO9r-NxrJ_Wh0Bwv oznamovací liště, když jste v režimu sledování.
 • Ikona režimu mimo zápěstí vr-zejBW6qPLxfBar0Q6ocq3C6AsLeKCfsdQFNddLSH5NMUiY0RYNwksPvENxuMFsVEmAw-LbmZri4Vdm-b7hBYOs7E0hlaxwPJmapvG9Ul40PwhszLB-gAUqVV0upfzt6R4pf0 v oznamovací liště, když jsou hodinky mimo zápěstí.
 • Ikona režimu spánku TpmPu0I5QKtxRFVtfQGi2U64ch5Yi4SugctjD0NteM09NZPKbcM382PGtsI8YJEjibPPw0FsFFyvp0ifo4vaTPl4C32FTsi2268UvDR_k622R20krLnNw9DH0T7B2ZM3hHfjLiwv oznamovací liště, když hodinky zjistí, že uživatel spí.
 • Ikona nabíjeníNaoeyfxDBl_P-X79C06-KbLB2v6Gfl8pQBMJkVDB96mxVLroR52c5tcGFeRLyYySdxtxzvBApsWyyIcssWoHxozrNEPqHgwvdH7X1-gFBDp82WNXBMq0kbg1NQDmJkZgEFA0NDcv oznamovací liště a zůstane zapnutá, když jsou hodinky umístěny na nabíjecím puku.
   

Upozornění u obrazovky času nyní vypadají takto:

 • Ikona těla JS8v6zQXJhQxCbrslwl4gD2LWr76pM_SLTSY1M795D3fz6pi1Er8KbpytY84a-oh5YgxisTMRzcG7jdUj7UqB8mndSy1GOf91JVy4lE_j6GiNJfcjppNVi9FYBzX49TGuRQM570 při komplikacích generování tepla a při komplikacích tělesné teploty.
 • Ikona slunce RzaBkTa2T3VlOV2hcqvPJGgkTaq70tKNVh-ta08tdnR93pnwLcSdg-5rxnERFDSn3TeOls75QT3S_b2AJDrnDaR71ur2L-G3IZShgJsrms9jMtDQR424_-xg4R0HiweZxfNFaf0 při komplikacích solární generace.
 • Ikona hodinek 3FmAPj7TnCowmFllWU1XQ_zK5Qpuel9xP9A2kwHZY5Wkn4bw8mTjtCvTZ39Vv2LxeqFXablbSD4NIngbhgFCTMJ_3ZGSpfY7IwPYOSIV3Y0-zOxf6j_6upNeiWyLhRLWFOmsOAcpři komplikacích teploty hodinek.

 

Nové navigační ikony jsou následující:

 

Ostatní

Mezi další vylepšení patří:

 

 • Opravy textu a ikon, jakož i další opravy chyb uživatelského rozhraní.
 • Více aktualizací překladu.
 • Různé čištění a optimalizace, aby se zlepšila stabilita, velikost a rychlost kódu.
 • Více oprav chyb v mini aplikaci Hodiny. Časovač a stopky by již neměly při spuštění přeskočit 2 sekundy.
 • Snížená citlivost detekce spánku během běžných bdělých hodin uživatele a zvýšená citlivost během běžných hodin spánku uživatele.
 • Opraven problém způsobující blikání restartu smyčky obrazovky.

 

Již brzy

 • Režim synchronizace offline pro iOS
 • Oznámení aplikace Push
 • Odstranění oznámení z hodinek při vymazání na telefonu
 • Vylepšené oznámení o příchozím hovoru
 • Řízení uživatelských nastavení a preferencí na straně aplikace

AnketaDiskuse

Miroslav Horák

Dobrý den,
může se hodit i ostatním informace o stavu napětí baterie v hodinkách vč. ostatních dat:

* Vyberte ′′ info ′′ menu.
* Vyberte verzi firmware.
* Stiskněte tlačítko Enter cca 5 sekund...

( převzato ze skupiny na FB: Matrix PowerWatch & PowerWatch Series 2 User Group )

Tomáš Prášek (Administrátor)

Paráda, děkujeme mockrát :)

Michal Herna

super, že je pořád nový update, poslední máš mnoho vylepšení, akorát po něm zlobí ukazatel výroby energie a občas synchronizace s mobilem

Tomáš Prášek (Administrátor)

Dobrý den, problémy s ukazatelem dobíjení by měl vyřešit další update firmwaru, již jsme se ptali výrobce. Ohledně synchronizace, jaký typ telefonu prosím používáte?

Jan Hřebec

Dobrý den, prosím Vás o pomoc. Koupil jsem si u Vás hodinky POWERWATCH 2 a nemohu je pořádně spojit s telefonem. Když se vzdálím od telefonu dojde k přerušení spojení a už se sami nespojí a nespárují s telefonem. Musím je pak znovu ručně spojit, dále nedochází k aktualizaci dat do aplikace. Problém s Bluetooth na telefonu asi nebude, protože s ostatními zařízeními (auta, reproduktory atd.) není. Proto Vás prosím o kontakt na někoho, kdo mi pomůže správně nastavit hodinky s telefonem. Nejlépe abych k němu mohl přijít osobně.
Předem děkuji Jan Hřebec

Tomáš Prášek (Administrátor)

Dobrý den i Vám,
To vypadá, že u hodinek neproběhla aktualizace či spárování s telefonem zcela kompletně, jaký typ telefonu prosím používáte?