Matně však vím, že mi internet nechyběl. Dnes to bude pomalu pět let a od té doby jsem byl připojen neustále. Facebook, můj Instagram, Mail, YouTube, WhatsApp a co-já-vím-co-všechno. Po tom, jsem na Instagramu do své appky zavedl statistiky užívání, byl jsem šokován. Jen v této aplikaci jsem trávil 2 až 4 hodiny denně. Neberu v úvahu YouTube a Facebook a na mobilu jsem strávil i 8 hodin čistého času. Sice mě práce na internetu živí, ale řekl jsem si, že musím něco změnit. Proč? Neboť trpím závislostí na internetu.

 

Milan

 

No a jak s každou závislostí, ať už je to závislost na alkoholu, drogách (na čem se dá být ještě závislý?), Člověk sám sebe vždy přesvědčí, že TO umí ovládat. No realita je taková, že opravdu neumí a je potvrzeno, že jde o závislost, jako o každou jinou. Tyto Vánoce jsem se tedy rozhodl, vypnout internet a strávit 10 dní offline, měl jsem pro to několik důvodů:

  • Zapomněl jsem, jaké je to žít bez internetu,
  • Byl jsem závislý na Instagramu a podle statistik v aplikací jsem na něm trávil 2 až 4 hodiny denně.
  • Září byl nejhorší měsíc od kdy jsem v roce 2013 založil tento blog. Zažil jsem totálně vyhoření a s blogem byl rozhodnut skončit. Určitě k tomu dopomáhalo i to, že jsem většinu svých dní neustále díval do monitoru a byl na internetu. Napsal jsem o tom celý článek: Syndrom vyhoření způsobil, že chci skončit s blogem, který mě živí.
  • Když jsem šel někam ven, neustále jsem kontroloval mobil, jestli se něco nového nestalo. No a na moje kupodivu, nic mi neušlo.
  • Když jsem se rozhodl nepoužívat internet například jedno dopoledne a soustředit se na psaní, nevydržel jsem a musel podívat, co je nového.
  • Byl jsem závislý na internetu.

Příznaky závislosti na internetu

Dnes je na to reálný výraz, který se jmenuje Internet Addiction Disorder (IAD) nebo patologické používání internetu. Jde o potřebu být připojen na internetu už jen ze zvyku a v Číně udělali několik zajímavých výzkumů na studentech střední školy. Sepsali různé příznaky závislosti na internetu, které ..... Více se dozvíte na blogu Milana bez Mapy.