Kdo z nás nemá v dnešní době rád hudbu. Běz ohledu na styl, který vyznáváte, určitě si ji rádi poslechnete, například cestou do práce nebo při čekání na úřadě. Navíc, někteří z nás potřebují například telefonovat při řízení, aniž by porušili předpisy, případně jsou mezi námi určitě i vášniví hráči PC her, sportovci či nároční zákazníci, kteří se bez kvalitního zvuku a mikrofonu neobejdou.

 

PaMu

 
Pro ty všechny jsou zde bezdrátová sluchátka, s jejichž pomocí nasměrujete zvuk přímo do ucha a nikam jinam, aniž byste museli cokoli držet. Mimochodem, věděli jste, že sluchátka nejsou novým vynálezem? Ty první vyrobil Američan Nathaniel Baldwin už v roce 1910. Tehdy je však používali pouze telegrafisté, případně se daly připojit k telefonnímu přístroji.

 

Hub

 

Skutečný rozvoj sluchátek, jak je známe dnes, přišel v době, kdy se na trhu objevily první walkmany. Ty později vystřídaly MP3 přehrávače a mobilní telefony, případně tablety a počítače. Důvod, proč se právě na počátku 80. let sluchátka rozletěly do světa, je jasný - poslouchat hudbu i v době, kdy například sedíte ve vlaku, běháte v parku nebo jdete do práce, je příjemným zpestřením jinak dost nudných činností.

Navíc se takto dá skvěle relaxovat, když si pustíte skutečně odpočinkovou hudbu nebo třeba svou oblíbenou audio knihu. Samozřejmě to, že se z přístroje pro specialisty stal předmět každodenního použití, znamená také vyšší nároky na správnost výběru. Například není možné hudbou rušit - ostatních lidí kolem vás, které například vaše hudba nezajímá. Navíc vy sami asi chcete, aby byl zvuk ze sluchátek kvalitní, nepřerušovaný a příjemný pro vaše ucho. Proto je nutná dobrá izolace.

 

Hyphen

 

Bezdrátová sluchátka jsou speciálním typem sluchátek, které není třeba připojovat přes kabel. Fungují buď pomocí infračerveného signálu nebo přes Bluetooth - mají v sobě zabudovaný akumulátor, ze kterého berou energii. Díky ní efektivně přijímají vlnový signál a přeměňují ho na zvuk. Jde o skvělé zařízení, které fungují neomezeně i v okruhu několika až desítek metrů od zdroje, často i přes zeď. Nejste nijak limitováni ani nemusíte přehrávač nebo tablet nosit s sebou.

Survey

Jaký typ sluchátek preferujete vy?

Voted: 185