Dnes už snad nikdo nepochybuje o tom, že AirPods nastavily vysokou laťku, co se týče bezdrátových sluchátek do uší se solidním zvukem, pohodlným párováním a poutavým designem. Ačkoliv se ostatní výrobci usilovně snaží, aby se jednomu z nejinovatovnějších produktů Applu za poslední roky vyrovnali (ne-li jej překonali), stále nepřichází žádná minimálně stejně dobrá řešení. To však neznamená, že se na tuto výzvu chystají rezignovat. Ba naopak. To je případ i švýcarského startupu Rolling Square.

 

Hyphen

Foto: Rolling Square

 

Ten na crowdfundingové platformě Indiegogo před několika měsíci zahájil kampaň na Hyphen, nová zcela bezdrátová sluchátka ve formě pecek, která svým vzhledem trochu připomínají zmíněné AirPods. V designovém provedení, jež přichází v bílé, černé nebo šedé barvě, však jejich síla nespočívá.

Hyphen

Foto: Rolling Square

 

Hyphen jsou totiž zajímavá i po technologické stránce. Díky dostupnosti standardu Bluetooth 5 mají zaručovat velmi snadné a rychlé párování, což je velkým benefitem právě AirPodů, nicméně uživatelé budou muset pro spárování stále chodit do Nastavení. Oproti jablečným sluchátkům tak nejde o nic zcela automatického.

 

Hyphen

Hyphen mají těžit také z dobré ergonomiky, díky níž mají sedět ve všech typech uší (Foto: Rolling Square)

 

Tento „nedostatek“ však kompenzuje například 15metrový dosah, až 17hodinová výdrž na jedno nabití nebo odolnost vůči vodě (IPX5). Velkým benefitem je i pokročilý ovládací systém, díky němuž je možné pouhým dotykem na vybraném sluchátku korigovat hlasitost přehrávaného audia (včetně play/pause), vyvolávat hlasového asistenta nebo přijímat hovory. 

 

Hyphen

Foto: Rolling Square

 

Nezbytností je také ochranná krabička, která slouží i jako přenosné místo pro dobíjení. Ta je na první pohled provedena velmi minimalisticky a díky svým vnitřnostem má Hyphen dokázat nabít na 80 procent za pouhých 15 minut. Samotnou krabičku pak lze dobíjet i bezdrátově.

 

Hyph

Foto: Rolling Square

 

Tím nejlákavějším je cena

Ačkoliv jsou uvedené technické parametry vcelku sympatické, nejsou ničím vyloženě neobvyklé. To, co ze sluchátek rázem udělá produkt, který by běžní uživatelé mohli potřebovat, je cena. Ta je stanovena pro Český trh na krásných 1949,-

 

Hyphen

Foto: Rolling Square

Zdroj článku applecrunch.

Discussion