Jak na rozšíření mini (NUC) počítačů

Jaké jsou specifikace a možnosti rozšíření mini (NUC) počítačů?

Mini počítače NUC (Next Unit of Computing) jsou kompaktní počítače. Jejich malé rozměry a vysoká výkonová efektivita je činí oblíbenými pro různé účely, jako jsou multimediální centra, malé pracovní stanice nebo servery pro domácí použití.

Specifikace a možnosti rozšíření mini počítačů NUC se mohou lišit podle konkrétních modelů a generací, ale obecně mají následující rysy:

  1. Procesor: NUC počítače často používají integrované procesory Intel Core, které nabízejí dostatečný výkon pro běžné úkoly a multimediální aplikace. Existují také modely s výkonnějšími procesory, jako jsou procesory řady Intel Core i5 nebo i7.

  2. Grafická karta: Většina NUC počítačů používá integrovanou grafickou kartu, která je dostatečná pro běžné úkoly a multimediální obsah. Pokud však potřebujete vyšší grafický výkon pro hraní her nebo náročné grafické úkoly, existují také modely s dedikovanými grafickými kartami.

  3. Paměť RAM: NUC počítače obvykle podporují rozšíření paměti RAM. Základní verze mohou mít 4 nebo 8 GB paměti, ale některé modely podporují až 32 GB RAM.

  4. Úložný prostor: NUC počítače mají obvykle slot pro pevný disk nebo SSD, který umožňuje rozšíření úložného prostoru. Některé modely také podporují M.2 SSD pro rychlejší přístupové rychlosti.

  5. Rozšiřitelnost: NUC počítače mají různé porty a rozhraní pro připojení dalších zařízení. Patří sem porty USB, HDMI, DisplayPort, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth a další. Existují také možnosti rozšíření pomocí slotů PCIe pro připojení dalších komponent, jako jsou grafické karty nebo další úložné jednotky.

 

Závěrem

Je však důležité mít na paměti, že specifikace se mohou lišit podle konkrétních modelů a generací NUC počítačů, proto je vždy nejlepší se podívat na specifikace konkrétního modelu, který vás zajímá, abyste získali nejaktuálnější informace.
Jak na rozšíření mini (NUC) počítačů

GMK NucBox 9

NucBox 9 je plně vybavený mini PC nabitý procesorem AMD Ryzen™ 5 5600U se 6 jádry a 12 vlákny. Základní frekvence procesoru je 2.3 GHz a turbo může být až 4.2 GHz, výroba probíhá vylepšeným 14nm procesem. Dále je tu grafická karta Radeon na frekvenci 1800 MHz, 16 GB DDR4 RAM, 512 GB SSD disk, možnost vylepšení RAM až na 64 GB nebo připojení dalšího M.2 nebo 2,5 palcového SATA HDD.
Jak na rozšíření mini (NUC) počítačů

GMK NucBox 10

NucBox 10 je domácí mini PC pro náročnější uživatele, s kombinací procesoru AMD Ryzen™ 7 5800U, grafickou kartou Radeon na frekvenci 2000 MHz, 16GB PCIE 3.0 DDR4 RAM, 512 GB SSD disku, možností vylepšení RAM až na 64 GB nebo připojení dalšího M.2 nebo 2,5 palcového SATA HDD.
Jak na rozšíření mini (NUC) počítačů

GMK NucBox 12

NucBox 12 je plně vybavený mini PC nabitý procesorem Intel® Core™ i7 s 8 jádry a 16 vlákny. Základní frekvence procesoru je 2.3 GHz a turbo může být až 5.1 GHz, kde výroba probíhá vylepšeným 14nm procesem. Dále je tu grafická karta Intel® Super Core na frekvenci 1,2GHz, 32 GB DDR4 RAM, 512 GB NVme disk.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.