Jak vybrat chytré hodinky?

O smartwatch se často říká, že jde o prodlouženou ruku chytrých telefonů. My s tímto tvrzením souhlasíme. Stejně jako u každého moderního zařízení dnešní doby je i u inteligentních hodinek důležité, abyste nepodcenili jejich pečlivý výběr. Je potřeba myslet hned na několik podstatných faktorů, ať jste do budoucna spokojeni s funkcemi, vzhledem i výdrží. 

V týmu Milica jsme se zapřemýšleli nad základními tipy a radami pro volbu ideálních chytrých hodinek a nyní vám je předáme. 

Na co budete chytré hodinky využívat?

Než si své inteligentní hodinky pořídíte, tak jedna z nejdůležitějších úvah by měla být, na co je chcete využívat. Dle plánovaného účelu se pak dají snadněji vytřídit mezi všemi různými druhy ty nejvhodnější právě pro vaše potřeby.

 

Ať už jste sportovec, byznysmen nebo technologický nadšenec, pro každého z vás je vhodnější jiný typ. Jak vybrat ty nejlepší smartwatch, které mi budou co nejvíce vyhovovat?

Důležité parametry ke zvážení před pořízením:

  • S jakým operačním systémem by měly být kompatibilní? 
  • Chcete smartwatch, kterými budete moci bezkontaktně platit
  • Je pro vás podstatný odolnější materiál a voděodolnost do náročnějších podmínek?
  • Jaká by měla být očekávaná výdrž baterie při aktivním užívání?
  • Na vzhledu záleží – jaké rozměry, styl a hmotnost mají inteligentní hodinky mít?

Nejlepší chytré hodinky pro Apple iPhone

Pro zaryté jablíčkáře je ideální držet se systému, na který jsou zvyklí, aby jim vše šlapalo bez komplikací. Mezi nejoblíbenější chytré hodinky na trhu se pro iOS aktuálně řadí Apple Watch. Těšit se můžete na všechny standardní funkce moderních smartwatch a k tomu na elegantní design Apple, který se soustředí na minimalismus. 

TIP OD MILICA: 

Ať už máte zařízení s Androidem nebo jedete na iOS, tak neuděláte chybu s PowerWatch 2, které jsou kompatibilní s oběma operačními systémy. Jde o první chytré hodinky, které se dobíjí s pomocí lidského tepla a solární energie. 

Nejlepší chytré hodinky pro Android

Jednou z velkých výhod chytrých hodinek, které jsou kompatibilní s Androidem, je snadné napojení na váš smartphone. Mezi ty nejlepší se v současné době řadí u uživatelů smartwatch od výrobce Xiaomi, u kterého najdete vždy vyvážený poměr ceny a výkonu. 

TIP OD MILICA: 

Zájemcům o chytré hodinky udělá radost Mad Gaze – smartwatch řízené gesty. Můžete se u nich nastavit až 33 různých způsobů pro ovládání. Vše kompatibilní s Android zařízeními. 

Nejlepší chytré hodinky se širší kompatibilitou

Smartwatch s vlastními systémy, které se dají napojit na Android nebo třeba Apple, začíná mezi výrobci přibývat. Pro náročnější uživatele je ideální volbou výrobce Garmin a sportovcům udělá radost ověřený Fitbit. Pro klasické uživatele, kteří ocení kromě propracovaných funkcí i elegantní design, se hodí chytré hodinky od Samsungu. Nyní jste v základech připraveni na výběr svých nových chytrých hodinek. Jaké to nakonec u vás vyhrály a staly se, či teprve stanou vaším společníkem na osobní a pracovní život, to nám můžete pro zajímavost napsat níže do Diskuze?

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.