Modré světlo na mobilu – zabiják spánku

Pojmem modré světlo označujeme takovou vlnovou délku viditelného světla, která má vliv na náš spánkový cyklus. Modré paprsky, které přijímáme přes den díky slunečnímu záření, nás nabuzuje k aktivitě. V noci nás naopak jeho nedostatek uklidňuje a pomáhá nám klidně spát. Avšak dnešní technologie se v tomto ohledu staly doslova zabijákem spánku. Jak na tento problém vyzrát, pokud se obrazovek nechceme vzdát? Dočtete se v článku.

Chraňte se před modrým světlem z vašeho telefonu

Mobilní telefony, se kterými mnoho z nás doslova usíná, modré světlo vyzařují. Tím také ovlivňují náš spánkový cyklus, nabourávají jej a často způsobují, že nemůžeme usnout. Pokud chcete dobře spát a mít zdravé oči, je potřeba na to vyzrát.

Modré světlo – Apple produkty

Produkty značky Apple nám umožňují bojovat s modrým světlem, které škodí. Nabízejí totiž možnost filtrování modrého světla. Konkrétně iPhony disponují funkcí „Night Shift“, tedy nočním režimem. Jejím zapnutím dojde k úpravě teploty barev – zařízení je samo automaticky posune do teplejší oblasti barevného spektra, aby se vám lépe usínalo. Funkci můžete aktivovat podle časového rozvrhu, případně jednorázově (Nastavení – Zobrazení a jas – Night Shift). Toto nastavení ovlivní nejen samotné rozhraní vašeho zařízení, ale také všech aplikací, které budete v danou chvíli používat.

Modré světlo – Android produkty

Některá zařízení disponují stejnou funkcí jako Apple, těšit se tak můžete na „Night Shift“ pro Android, který můžete jednoduše zapnout v nastavení. Pokud tomu tak u vašeho zařízení není, je možné využít aplikaci třetí strany. Jednou z nejpoužívanějších za tímto účelem je Twilight: Blue Light Filter. Apku si jednoduše stáhnete do svého zařízení, nainstalujete a posléze v jejím nastavení přizpůsobíte teplotu barev a časovač, kdy se má automaticky zapnout. Výhodou je to, že je zdarma, navíc bez jakýchkoliv reklam.

Modré světlo – Samsung 

Mobilní telefony Samsung Galaxy také nabízejí zabudovanou funkci filtrování modrého světla. Kde tuto funkci najít, jak ji jednoduše zapnout a nastavit její časovač? To se dozvíte na tomto odkaze, kde je k dispozici také instruktážní video.

Fyzický filtr modrého světla – fólie na mobil

Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete využívat žádnou z výše uvedených aplikací či zabudovaných funkcí, je možné filtrovat modré světlo pomocí speciální fólie. Jednoduše překryje celý displej vašeho mobilu, ale vede to ke 2 nevýhodám:

  1. Fólie ovlivňuje zobrazování barev na displeji, a to celodenně – může se tak stát, že budou barvy zkreslené a nebudou odpovídat tomu, jak vypadají na jiných zařízeních.
  2. U fólie, kterou ponecháte na displeji dlouhou dobu, vždy hrozí riziko, že displej při odstraňování poškodí, případně na něm zanechá obtížně odstranitelné zbytky adhezivních látek.

Noste filtr modrého světla stále u sebe – v brýlích! 

Nechcete-li měnit nastavení svých zařízení, ale i tak byste se rádi proti škodlivému modrému světlu chránili, je možné sáhnout po brýlích se speciálním filtračním sklem. Brýle Barner 2.0 jsou stylové a zároveň vysoce funkční. Kromě filtru modrého světla jsou také ošetřeny speciálním povlakem proti poškrábání a antistatickou vrstvou, jejich hydrofobnost pak zabraňuje tvoření kapek vody.

Nová kolekce Mazzu od stejné značky Barner přináší 4 nové luxusní modely brýlí, které nesou stejně funkční vlastnosti jako jejich předchůdce. Kolekce nabízí unisex modely vyrobené z ručně leštěné celulózy, doplněné o vylepšené panty německého inženýrství. Jednotlivé modely byly inspirovány lokalitami ve světových metropolích, jako jsou například londýnský Shoreditch či brooklynský Williamsburg. Ať už si vyberete kterýkoliv z nich, styl a funkčnost jim rozhodně chybět nebudou.

Boj s modrým světlem je v dnešní době jednoduchý. Pusťte se do toho a zajistěte si nejenom plnohodnotný spánek, ale i zdravé oči. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení