Představte si, že už nemusíte utnout zábavu v nejlepším, abyste byli ráno fit. Před spaním si jednoduše dáte speciální drink  a ráno budete zářit, jako by se včera nic nestalo.
Za zázračným pitím stojí americko-korejský podnikatel Sisun Lee, který odešel z Tesly, aby založil startup 82 Labs, se kterým už od investorů vybral miliony dolarů.
„Vždycky jsem věřil, že se za zábavu platí. Že čím víc toho budu mít dnes, tím víc za to druhý den zaplatím,“ říká otec magického nápoje Morning Recovery.
Na nápad přišel při své první cestě do korejského Soulu v prosinci před dvěma roky, kde po divoké noci vyzkoušel podobný drink. Protože je Korea na vrchních příčkách, co se týká alkoholového byznysu (1,2 bilionu dolarů), má taky dobře našlápnutý obchod s  kúrami zaměřenými proti kocovině.

Sisun Lee
„Když si vezmeme globální alkoholový průmysl, tak věřím, že můžeme na Morning Recovery vydělat až 113 miliard dolarů,“ říká Lee, který pracoval jako produktový manažer v Uberu, Facebooku a Tesle, až se nakonec rozhodl naplno věnovat svému startupu, který má sídlo v Los Angeles.
První finance získal na crowdfundingové platformě Indiegogo, kde vybral za pouhou hodinu plánovanou částku 25 tisíc dolarů. To, že má drink potenciál, dokazuje také investice ve výši 8 milionů dolarů, kterou do jeho projektu vložily firmy ze Silicon Valley – Altos Ventures, R7 Partners a Slow Ventures.
Čím se ale drink liší od těch ostatních na trhu, je vědecký výzkum, na kterém stojí. „Podobné nápoje staví jen na svém brandingu a distribuci. Proto jsme se rozhodli sponzorovat výzkumníky na University of Southern California, abychom zjistili, jak kocovina vzniká, na molekulární úrovni,“ vysvětluje Lee.

Výzkumníci tak přišli na to, že skutečným důvodem kocoviny je proces, ve kterém se játra snaží rozbít látku acetaldehyd, která se produkuje při trávení alkoholu.
„Právě ta se totiž v našem těle nahromadí, když nedokážeme držet krok s objemem nebo rychlostí spotřeby. A Morning Recovery by měl tyto kyseliny rozpustit rychleji, “ říká Lee, který tím se svým týmem vyvrací domněnku, že je kocovina z velké části způsobena dehydrováním.
Za hlavní složku drinku, která má tyto toxiny rozpouštět, tak zvolili dihydromyricetin (DHM), který je extrahován z japonského hrozinkového stromu (Hovenia dulcis) neboli dužistopky sladké.
V tradiční japonské a čínské medicíně má dlouhou historii a spolu s takovými, jako jsou ostropestřec lékařský, taurin, vitamin B, extrakt z opuncie, korejské hrušky a elektrolyty, by vás měl znovu postavit na nohy.
„Abych vyzkoušel, jestli to funguje, musel jsem se každý den opíjet,“ směje Lee a dodává, že výhodou tohoto produktu je, že nemusíte nikoho přesvědčovat, že ho potřebuje.