Recenze powerbanky Chargeasap Flash PRO

Šťáva pro váš MacBook kdekoliv a kdykoliv

V dnešní recenzi se podíváme na prémiovou powerbanku od společnosti Chargeasap, konkrétně na model Flash PRO USB-C, který se pyšní hned několika velice zajímavými vychytávkami a funkcemi. Především jde však o dostatečně výkonnou powerbanku na to, aby bez problému dokázala nabít takřka jakýkoliv MacBook do jeho plné kapacity, či aby posloužila jako spolehlivá nabíjecí stanice pro všechny vaše elektronické gadgety. Dokáže totiž nabídnout celkový nabíjecí výkon až 190W při připojení až pěti zařízení najednou. Pojďme se tedy podívat, o čem je vlastně řeč a jak se powerbanka osvědčila v praxi.

Specifikace

Srdcem tohoto modelu je speciální bateriový modul vyrobený z grafénových baterií (celkem 5 21700 mAh baterií Panasonic) o celkové kapacitě 25 000 mAh/ 92,5 Wh. Ten napájí celkem 5 nabíjecích rozhraní se souhrnným výstupním výkonem až 190 W. Mezi tato rozhraní patří trojice USB-C konektorů s maximálními výkony 100, 60 a 20W, podporou pro Quick Charge 3.0 a další standardy a technologie rychlého nabíjení (VOOC, SVOOC, Super Flash, Super Charge apod.) Dále na powerbance najdeme jeden USB-A port, který poskytuje nabíjecí výkon 50W opět s podporou Quick Charge. Na čelní straně powerbanky pak najdeme bezdrátovou nabíječku standardu Qi, která disponuje nabíjecím výkonem až 15W (výrobce má k dispozici také specifický model pro Apple uživatele, na kterém se nachází ještě dedikovaný 5W nabíjecí port Apple Watch).

Provedení a konektivita

Powerbanka je kompletně vyrobena z hliníku, pouze spodní a horní panely jsou plastové. Na jedné straně najdeme logo společnosti Chargeasap, na té druhé pak OLED displej o úhlopříčce 1,3″ a podložku pro bezdrátové nabíjení, která se nachází kousek pod displejem. Boky zařízení jsou oblé a díky tomu se s powerbankou dobře manipuluje. Zdaleka nejdůležitější je na zařízení horní panel, na kterém se nachází všechny nabíjecí konektory. Konkrétně jsou zde 4, a to 3 USB-C (označené C1, C2 a C3) a jeden USB-A. Každý konektor je následně označen maximálním nabíjecím výkonem, který dokáže připojenému zařízení nabídnout. Nejsilnější je konektor C1 s podporou 100W nabíjení (zároveň jde i o konektor, jehož prostřednictvím se powerbanka nabíjí). Vedle se nachází C2 s výkonem nabíjení 20W, C3 pak nabídne 60W. Skrze USB-A je možné nabíjet až 50W, konektor navíc podporuje funkci Quickcharge 3.0.

OLED displej

Za zmínku rozhodně stojí integrovaný OLED displej, který nabízí velice užitečné diagnostické informace o provozu powerbanky. Najdeme na něm monitor aktivity jednotlivých portů, v rámci kterého je možné číst informace o aktuálním výkonu, napětí a dodávaném proudu. 

Dále se zde nachází informace o celkovém stavu baterie powerbanky, teplotě bateriových článků a celkovému odchozímu výkonu napříč všemi porty. Displej je značnou devízou tohoto modelu a díky němu máte okamžitě přehled o všech výše uvedených metrikách.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.