Technologie Thunderbolt

K čemu slouží technologie Thunderbolt?

Vstupujeme do éry ohromných rychlostí přenosu dat a v čele tohoto technologického závodu stojí bezesporu Thunderbolt.   Představte si ho jako superhrdinu mezi rozhraními, který vám umožní neuvěřitelně rychlý přenos dat a jednoduché připojení různých zařízení k vašemu počítači. Jeho popularita neustále roste, a proto je důležité se s ním seznámit a využít jeho fantastické možnosti.
  • Thunderbolt, vyvinutý společností Intel ve spolupráci s Applem, se poprvé objevil na scéně v roce 2011. Původně byl navržen jako revoluční rozhraní pro propojení počítačů s externími monitory. Avšak jako by se z toho malého semínka vyklubal obří ekosystém, který dnes zahrnuje celou škálu úžasných zařízení, jako jsou úložiště, rozšiřující doky, zvuková rozhraní a spousta dalšího.

  • Co dělá Thunderbolt tak úžasným? Hlavní jeho předností je naprosto ohromující rychlost přenosu dat. Nejnovější verze, Thunderbolt 3, dokáže přenést až 40 Gb/s! To znamená, že můžete přesunout obrovská datová množství za pár okamžiků. Zapomeňte na dlouhé hodiny čekání, přenos filmu ve 4K rozlišení zabere jen chviličku! 

  • A to není všechno! Thunderbolt vám také nabízí možnost připojit více zařízení pomocí jediného kabelu. Je to jako čarování - prostřednictvím univerzálního USB-C konektoru můžete propojit svůj počítač s externími disky, monitory, tiskárnami, klávesnicemi nebo myšemi. A co víc, Thunderbolt dokáže napájet tyto připojené zařízení, takže se zbavíte nepořádku zbytečných kabelů.

  • Ještě jednou, Thunderbolt nás neustále překvapuje. Jeho podpora rozhraní PCI Express (PCIe) otevírá dveře pro připojení externích grafických karet a dalších zařízení, která potřebují obrovskou propustnost a minimální latenci. Díky Thunderboltu můžete vylepšit výkon svého počítače bez nutnosti výměny celého systému. Je to jako přidání nitro do vašeho oblíbeného auta!

  • Nebuďte překvapeni, pokud Thunderbolt objevíte na většině nových počítačů, zejména notebooků a ultrabooků. Tato fantastická technologie je již pevně zakotvena na platformě macOS a stává se stále více běžnou i na zařízeních s operačním systémem Windows. Je to jasný signál, že Thunderbolt je tady, aby zlepšil naši technologickou zkušenost.

  • Intel již představil také novou verzi, Thunderbolt 4, která má ještě vyšší rychlost přenosu a další vylepšení. A to není vše, Thunderbolt se také plánuje integrovat do dalších technologií, jako je například 5G. To znamená, že nás čekají ještě úžasnější a rychlejší možnosti.

  • Vstupte do světa Thunderboltu a nechte se unést jeho rychlostí, jednoduchostí a ohromným potenciálem. Je to skutečný přítel, který vás zaujme svou silou a přináší vám úžasné zážitky v digitálním světě.

Příklad produktu s technologií Thunderbolt

Thunderbolt

Názor odborníka | Tomáš Prášek - specialista na gadgety

Thunderbolt přináší skvělou kombinaci vysoké rychlosti přenosu dat, jednoduchého připojení a širokého spektra podporovaných zařízení. Je to skutečný průlom v oblasti přenosu dat a rozšiřuje možnosti propojení a rozšíření funkcí počítače.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.